Masaj Esnasında Kullanılacak Doğal Yağlar

Yoğun geçen günlerinizin ardından belki boynunuza belki sırtınıza masaj yapılmasına ihtiyaç duyarsınız. Peki masajın doğal yağlar ile yapılabileceğini ve etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Uçucu ve doğal yağların bakımdan, bağışıklık güçlendirmeye birçok yararı var. Bu yararları aynı zamanda masaj yaparken de kullanabileceğinizi biliyor musunuz? taşıdıkları fayda ve özellikleri masaj esnasında sizlere sunan bu doğal yağların hangisi ne için kullanılıyor sizler için bir araya toparladık.

Aromaterapide de kullanılan bu doğal yağların kimisi sakinleştirici, kimisi nefes açıcı faydalara sahip. Masaj yapacağınız bölgeye göre kullanabileceğiniz yağlar;

Sakinleşmek İçin: Papatya Yağı, Lavanta Yağı, Bergamot Yağı, Sandal Ağacı Yağı, Yasemin Yağı

Enerji İçin: Ylang Ylang Yağı, Gül, Nane Yaprağı Yağı, Biberiye Yağı

Rahat Nefes İçin: Okaliptüs Yağı, Nane Yaprağı Yağı, Limon Yağı

Çay ağacını ise enfeksiyonlar için kullanabilirsiniz, sivilce akne ve yara gibi durumlarda sizlere yardımcı olacaktır.

Sakinleşmek için kullanabileceğiniz yağlardan olan Lavanta aromaterapinin de en popülerlerindendir. Rahat bir uykuya geçiş, sakinleşme sağlayan Lavanta Yağı’nı baş ağrınız, sırt ağrınız için kullanabilirsiniz.

Papatya Yağı bebeklerin ağrıları için bile sık sık kullanılabilmektedir. Ağrıyan bölgeye masaj yaparak yedirebilirsiniz, zaman içerisine ağrınız hafifleyebilir.

Okaliptus Yağının kokusu, aslında burun spreylerimiz ve pastillerimizden tanıdıktır. Nane Yaprağı Yağı gibi nefes açıcı ve mentolü andıran bir kokuya sahiptir. Nefesinizi temizler ve zihninizi açar. Zaman içerisinde gevşemiş hissedebilirsiniz.

 

 

Aromaterapi İle Stres Azaltın

Bir yanıt yazın

My Cart
Close Wishlist
Kapalı Son Görüntülenen
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories