Aromaterapi İle Stres Azaltın

Yapılan araştırmalar aromaterapinin stresi azaltarak, uyku kalitesini arttırdığını, nefesin daha düzenli ve rahat alınmasına yardımcı olduğunu göstermektedir. Bugün ki yazımızda sizlere strese karşı iyi gelen doğal yağlardan bahsedeceğim. Bu yağları bir buhurdanlıkla kullanmanızı tavsiye ederiz. Şimdi gelelim strese iyi gelen doğal aromaterapi yağlarına;

  • Yasemin Yağı

Yasemin yağı harika aroması ile canlandırıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Depresif ruh haline iyi geliyor ve enerji veriyor. Sadece buhurdanlıkla kullanmakta kalmayıp, öncesinde cildinizin küçük bir bölümünde alerjik reaksiyon testi yaparak vücudunuzu yasemin yağı ile ovabilir, masaj yapabilirsiniz.

  • Lavanta Yağı

Lavanta yağı belki de üzerinde en çok araştırma yapılmış olan esansiyel yağdır. Araştırmalar lavanta yağının kan basıncını düşürdüğünü, beyin dalgalarında ölçülebilir değişiklikler meydana getirdiğini ve sinir sistemini sakinleştirdiğini göstermektedir. Uykusuzluğa da iyi gelen lavanta yağı depresyon ve anksiyeteyide azaltıyor.

  • Ylang Ylang Yağı

Ylang Ylang yağı tropik bir ağacın çiçeklerinden elde edilir ve alternatif tıptada kullanılır. Kan dolaşımında ki etkisiyle kan basıncını düşürerek sinir sistemini yatıştırıyor.

 

Her Zaman Genç Kalmak İsteyenlere Favori 3 Doğal Bakım Yağı
Shea Butter: Saf Karite Yağı

Bir yanıt yazın

My Cart
Close Wishlist
Kapalı Son Görüntülenen
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories